Hlavní obsah
 

Ve Fergusonu se střílí, hoří obchody i auta, protesty jsou divočejší než v srpnu

Rozhodnutí velké poroty v americkém Fergusonu neobvinit bílého policistu Darrena Wilsona ze zabití, i když v srpnu zastřelil černošského mladíka Michaela Browna, vyvolalo v noci na úterý nejrozsáhlejší násilné protesty ve městě. Podle policie jsou horší než ty, které město zažilo v srpnu.

 
Ve Fergusonu se střílí, hoří obchody i auta, protesty jsou divočejší než v srpnu

V centru města byly slyšet výstřely a demonstranti zapalovali obchody i auta. „Pravděpodobně je to mnohem horší než nejhorší noc, kterou jsme tu měli v srpnu,“ řekl Jon Belmar, náčelník okresní policie v St. Louis, kam spadá předměstí Ferguson.

Dodal, že po vyhlášení verdiktu propukly rozsáhlé bouře, sám slyšel 150 výstřelů vypálených z davu. Podle něj byl vyrabován a zapálen tucet obchodů, z nichž většina byla zcela zničena, a dvě zapálená policejní auta se „v zásadě roztavila“. Demonstranti také vybudovali barikády.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Policisté zasahující v hořícím centru Fergusonu

Foto: David Goldman, ČTK/AP

„Nevidím tu dnes v noci velké pokojné protesty, naneštěstí se to vymklo kontrole,“ dodal Belmar, který přiznal, že policie protesty nezvládla, ale podle něj to ani nešlo: „Nemyslím si, že jsme byli nedostatečně připraveni. Mám-li k vám být upřímný, pokud bychom tu nenasadili deset tisíc policistů, nemyslím si, že bychom zastavili lidi, jejichž záměrem je zničit společnost.“

Zadrženo bylo 61 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků