Hlavní obsah

Mexická policie objevila ve čtvrtek v noci rozřezaná těla 13 lidí ve dvou odstavených autech ve státě Tamaulipas na severu země. Jde o další oběti neutuchajícího boje mezi narkomafiemi. V pátek o tom informovaly tamější úřady.

Ve dvou autech v Mexiku našli 13 rozřezaných těl

Prvních pět těl, patřících třem mužům a dvěma ženám, našli policisté v opuštěném vozidle rozvážejícím chipsy na parkovišti před supermarketem v městě El Mante. U těl byl výhružný vzkaz podepsaný kartelem ze Zálivu.

O hodinu později bylo objeveno dalších osm těl v městě Soto la Marina. I v tomto případě byl u těl vzkaz uvádějící, že šlo o zabité příslušníky kartelu ze Zálivu.

Na severovýchodě Mexika ve státech Tamaulipas, Coahuila a Nuevo León bojují o moc dva drogové kartely, kartel ze Zálivu a skupina Zetas. Zetas do roku 2010 sloužili jako zabijáci kartelu ze Zálivu, pak se ale trhli a zahájili krvavou válku.

Nad dálnicí u hlavního města státu Coahuila Satlitto viseli v pátek čtyři muži se stopami po mučení na těle. Měli svázané nohy i ruce, uvedla agentura AP.

Válka s drogovými gangy trvá v Mexiku již šest let. Podle nevládních organizací od zahájení vojenské ofenzivy proti narkokartelům přišlo od konce roku 2006 o život více než 37 000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků