Hlavní obsah
 

V USA se protrhly dvě přehrady, 10 tisíc evakuovaných

Na 10 tisíc obyvatel muselo kvapně opustit své domovy poté, co se ve středu po několikadenních vydatných lijácích v Michiganu protrhly dvě přehrady. Guvernérka státu Gretchen Whitmerová vyhlásila v okrese Midland nouzový stav a varovala, že by mohly oblast v příštích hodinách postihnout nejhorší záplavy v historii.

 
V USA se protrhly dvě přehrady, 10 tisíc evakuovaných

„Něco takového jsme v okrese Midland dosud nezažili. Procházet něčím takovým uprostřed pandemie je téměř nepředstavitelné,” citovala Whitmerovou stanice BBC. Meteorologové varují, že by se některá místa mohla ocitnout až pod téměř třemi metry vody.

Americká meteorologická služba NWS varovala před „extrémně nebezpečnou a život ohrožující situací”, rozvodněná řeka Tittabawassee by podle ní měla kulminovat ve středu ráno místního času (po poledni SELČ).

Schovejte se u příbuzných, radí úřady

Úřady proto nabádají občany z postižených oblastí, aby se přesunuli, pokud možno ke známým v jiných částech státu. Pokud takovou možnost nemají, měli by využít nabízeného provizorního přístřeší. Tam však musí povinně nosit roušku a udržovat dostatečné rozestupy od ostatních, aby snížili riziko šíření koronaviru.

Asi desetimilionový Michigan patří ke státům silně zasaženým pandemií nemoci covid-19, tamní úřady evidují pozitivní nález na SARS-CoV-2 u více než 50 tisíc lidí, přičemž asi 5000 z nich už po komplikacích onemocnění zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků