Hlavní obsah
David Earl Miller na policejních fotografiích z roku 1981 a z letošního roku Foto: Tennessee Department of Correction

V USA popravili muže na elektrickém křesle, v cele smrti čekal 36 let

V americkém Tennessee ve čtvrtek večer po 36 letech čekání v cele smrti popravili odsouzeného jedenašedesátiletého vraha Davida Earla Millera. Vykonání trestu smrti na elektrickém křesle po tak dlouhé době odsouzeného vyvolalo protesty, informovala americká média.

David Earl Miller na policejních fotografiích z roku 1981 a z letošního roku Foto: Tennessee Department of Correction
V USA popravili muže na elektrickém křesle, v cele smrti čekal 36 let

„Je úmorné být v cele smrti,“ zněla Millerova poslední slova předtím, než dostal smrtící zásah elektrickým proudem.

Svou oběť – třiadvacetiletou Lee Standfiderovou - měl tehdy dvaadvacetiletý David Earl Miller ubít a ubodat v roce 1981 poté, co ji pozval na rande. Pracoval tehdy v bistru na autobusovém nádraží ve městě Knoxville a bydlel u místního pastora. Svou oběť, která se právě přestěhovala do ubikace křesťanské dobročinné organizace YWCA, pozval na schůzku do baru.

Vyšetřovatel případu vypověděl, že Standfiderová byla důvěřivé a naivní děvče a Miller zneužil svého atraktivního vzhledu. Po posezení v baru vrah svou oběť vzal ještě do knihovny, kde si vypůjčil knihu popisující vraždu během sexu. A sadistickou zápletku naplnil. Umlátil ji pohrabáčem a zasadil jí tak hluboké bodné rány do úst, krku, hrudníku a břicha, že se podle patologů zdálo, jako by nůž do těla zarážel kladivem. Zda vraždě předcházel sex, jak stálo v knize, americká média neuvádějí.

Smrt elektrickým proudem si Miller vybral sám. Je možné, že nechtěl podstoupit podobná muka jako jiný odsouzenec Billy Ray Irick, který v srpnu po smrtící injekci umíral dvacet minut a podle médií při tom trpěl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků