Hlavní obsah

V Texasu popravili dalšího vězně, letos už dvanáctého

Za vraždu čtyř žen před jedenácti lety byl v pátek v Texasu popraven člen pouličního gangu Robert Gene Garza. Třicetiletého vraha usmrtila injekce ve věznici v texaském Huntsvillu. Byl v tomto roce už dvanáctým vězněm, který byl v Texasu popraven.

V Texasu popravili dalšího vězně, letos už dvanáctého

Garza byl členem gangu, který měl podle policie na svědomí i vraždu šesti mužů ve městě Donna na jihu Texasu. Odsouzený se hájil tím, že ho k činu členové gangu přinutili. Když kráčel na popravu, usmíval se a mával přihlížejícím.

Stát Texas je v USA v popravách nejaktivnější. Od roku 1976, kdy v tomto státě trest smrti obnovili, přišlo v Texasu o život už 503 vězňů.

K popravám texaská vězení užívají látku pentobarbital, která loni nahradila smrtící směsici tří jedů. Jejich přísun se zastavil, protože někteří výrobci odmítají chemikálie určené k zabíjení vězňů dodávat. Příští měsíc se zastaví i přísun pentobarbitalu, ale množství poprav to podle vězeňské správy neovlivní.

"Protokol poprav jsme nezměnili a nemáme to v úmyslu ani v budoucnu," řekl agentuře AP mluvčí texaských věznic. Jakou látkou pentobarbital nahradí, mluvčí neupřesnil.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků