Hlavní obsah
 

V San Francisku explodoval plyn, uhořelo šest lidí

Životy šesti lidí si podle posledních údajů SkyNews vyžádal čtvrteční výbuch plynu a následný mohutný požár na předměstí San Franciska San Bruno u letiště. Oficiálně jsou potvrzeny čtyři oběti, Ošetřeno bylo 28 popálených. Zničeno bylo padesát domů a poškozeno 170 dalších. Požár se kvůli silnému větru rozšířil na plochu čtyř hektarů. Exploze podle svědků vymrštila do výšky přes 300 metrů ohnivou kouli, uvedla CNN.

 
V San Francisku explodoval plyn, uhořelo šest lidí

„Stál jsem poblíž policisty, který působil v Bagdádu, a ten řekl, že nikdy nic tak hrozného neviděl. Vypadá to, jako by to vybombardovali,“ popsal v televizi očitý svědek.

Událost se stala poblíž letiště ve čtvrti San Bruno. Výbuch bylo slyšet kilometr daleko. Lidé v panice prchali z domů, zprvu se obávali, že do místa spadlo letadlo. Dvacet až pětadvacet domů bylo zničeno hned, padesát dalších ohrožoval oheň, který je nakonec většinou strávil. K hašení plamenů dosahujících výšky téměř třiceti metrů byly povolány i helikoptéry.

Přerušeny byly nejen dodávky plynu, ale také elektrické energie. Bez proudu je ve městě nejméně 5000 domácností.  Svědci tvrdí, že byl v oblasti cítit několik týdnů plyn. Společnost  Pacific Gas & Electric, které patří zničené vysokotlaké plynové potrubí, už oznámila, že v případě, že se prokáže její chyba, uzná svou odpovědnost.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků