Hlavní obsah
 

V ruinách domů v argentinské džungli se mohli skrývat nacisté

V odlehlé části džungle v Argentině objevili archeologové ruiny domů, které podle nich mohly sloužit jako úkryt nacistů prchajících po válce z Evropy. Naznačuje to nález německých mincí z války.

 
V ruinách domů v argentinské džungli se mohli skrývat nacisté

Zbytky tří domů v oblasti Teyu Cuare v blízkosti hranice s Paraguayí podle argentinského listu Clarín ukrývaly pět mincí vyražených v Německu v letech 1938 až 1941 a kusy porcelánových talířů s označením, že byly vyrobeny v Německu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Zdá se, že nacisté v polovině války přišli s tajným projektem výstavby úkrytů pro čelní představitele pro případ porážky. Měly to být nedostupné stavby uprostřed pouští, v horách, na pobřeží nebo uprostřed džungle jako tady,“ komentoval objev šéf výzkumného týmu Daniel Schavelzon.

V Argentině se po válce skrýval i Adolf Eichmann

Foto: Profimedia.cz

Podle Střediska Simona Wiesenthala v Kalifornii však nakonec podobných úkrytů nebylo třeba, protože režim prezidenta Juana Peróna poskytl tisícům Němců, ale i Chorvatům a Italům krytí. V Argentině byl také vystopován jeden z hlavních organizátorů holocaustu Adolf Eichmann a pobýval tam i Josef Mengele, který prováděl brutální experimenty na lidech v koncentračním táboře Osvětim.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků