Hlavní obsah
 

V New Yorku zastřelili mafiánského bosse Caliho

Třiapadesátiletý Frank Cali, hlava newyorské mafiánské rodiny Gambinů, je po smrti. Ve středu ho zastřelili v New Yorku, uvedla BBC. Je to první vražda mafiánského šéfa ve městě od roku 1985, kdy byl zastřelen jiný člen rodiny Gambinů, Paul Castellano.

 
V New Yorku zastřelili mafiánského bosse Caliho

Cali byl zastřelen ve středu večer před svým domem na Staten Islandu. Podle svědků na něj vrah vypálil několik ran, načež ujel z místa činu v modrém pick-upu. Postřelený Cali byl převezen do nemocnice, kde zemřel.

„Zaznělo šest výstřelů a pak ještě další tři. Muž ležel na zemi tváří nahoru. Jeho hlava byla u jeho SUV. Auto bylo otevřené,“ uvedl svědek pro server International Business Times. Napsal, že pachatel ještě svou oběť přejel.

Policie nyní pátrá po vrahovi a autě. Motiv zatím nezná. „Nikdo nebyl zatčen. Vyšetřování pokračuje,“ uvedli policisté v prohlášení.

Gambinové jsou jednou z pěti mafiánských rodin ovládajících newyorské podsvětí. Cali se stal jejich šéfem v roce 2015, když vystřídal Domenika Cefalua.

Francesco Cali, zvaný Fraky Boy, měl italské rodiče a vazbu na sicilskou mafiánskou rodinu Inzerillů. Jeho manželka je neteří někdejšího bosse Johna Gambina.

Šéfem se stal deset let po přijetí do rodiny, kterou se mu podařilo zkonsolidovat poté, co ztratila na významu, když byl v roce 1992 odsouzen za 13 vražd její boss John Gotti.

Cali byl odsouzen jen jednou, v roce 2008 za vydírání. Odseděl si 16 měsíců.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků