Hlavní obsah
Bitevní vrtulník AH-1 Cobra Foto: Nicolas Asfouri/, Reuters

V Kalifornii se srazilo letadlo s vrtulníkem, devět nezvěstných

Hlídkový letoun americké pobřežní stráže C-130 Hercules a bitevní vrtulník americké námořní pěchoty Hughes AH-1 Cobra se v noci na pátek srazily u San Diega. Záchranné letouny už spatřily na moři trosky strojů, ale zatím nebyl nalezen nikdo z posádek. V herculesu letělo sedm osob, na palubě vrtulníky byli dva lidé, uvedl Los Angeles Times.

Bitevní vrtulník AH-1 Cobra Foto: Nicolas Asfouri/, Reuters
V Kalifornii se srazilo letadlo s vrtulníkem, devět nezvěstných

Oba stroje se srazily ve vzdálenosti 25 až 40 kilometrů od ostrova San Clemente, uvedl americký Federální úřad pro letectví FAA. Podle něj pilot nedaleko prolétávajícího letadla spatřil velkou ohnivou kouli ve čtvrtek v 19:10 místního času.

Na místo nehody byly vyslány záchranné týmy ve třech kutrech pobřežní stráže a čtyřech lodích amerického námořnictva. Podle mluvčího pobřežní stráže panovaly dobré podmínky pro hledání trosek, neboť vody jsou klidné a větry slabé. Při pátrání ze vzduchu byly také použity brýle umožňující noční vidění.

V San Diegu je velký vojenský přístav a základna námořního letectva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků