Hlavní obsah
Vyšetřovatelé na místě neštěstí Foto: Erin Nelson, ČTK/AP

V Alabamě se zřítilo letadlo se zubaři, šest mrtvých

Šest lidí přišlo v neděli o život při zřícení dvoumotorového letounu u letiště města Tuscaloosa v americkém státu Alabama. Oznámily to místní úřady. V troskách letadla podle tisku zahynuly tři manželské páry zubních lékařů.

Vyšetřovatelé na místě neštěstí Foto: Erin Nelson, ČTK/AP
V Alabamě se zřítilo letadlo se zubaři, šest mrtvých

Letoun letěl z Floridy do Oxfordu v Mississippi. Kvůli potížím s motorem se pilot rozhodl pokusit o nouzové přistání v Alabamě, které se však nepovedlo a stroj se zřítil do lesa poblíž letiště.

Hasiči byli na místě neštěstí během tří minut po havárii, ale už nedokázali nikoho z trosek zachránit. „Udělali vše, co se dalo," řekl novinářům starosta Bobby Herndon.

Stroj typu Piper PA-31 Navajo byl vyroben v roce 1984 a podle dostupných záznamů byl registrován u charterové společnosti pronajímající soukromé stroje. Nehoda se vyšetřuje.

Všechny oběti žily v Oxfordu, kam se vracely ze zubařského semináře na Floridě, kterého se společně zúčastnily, uvedl s odvoláním na pozůstalé list The Oxford Eagle. Po třech manželských párech zůstalo dohromady 11 dětí, z nichž nejmladšímu je pět let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků