Hlavní obsah
 

Útočníka v texaském kostele zastřelil bývalý agent FBI

Útočníka, který začal v neděli střílet v texaském kostele ve White Settlementu, zastřelil bývalý agent FBI, který byl členem ochranky kostela, uvedla stanice CBS. Útočník začal střílet v plném kostele během ranní bohoslužby, která se živě přenášela, a zabil jednoho člověka.

 
Útočníka v texaském kostele zastřelil bývalý agent FBI

Šéf policie ve White Settlementu J. P. Bevering oznámil: „V kostele byl bezpečnostní tým a eliminoval hrozbu.“

Lidé se schovávají v lavicích během střelby. Útočník a střílející ochranka jsou vidět v horní části snímku.

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Podle CBS měl útočník brokovnici. Stříleli na něj dva příslušníci dobrovolného bezpečnostního týmu. „Dnešní hrdinství nemá paralelu. Tým odpověděl rychle a během šesti sekund střelba skončila,“ uvedl viceguvernér Dan Patrick, který dodal: „Dva z farníků, kteří byli dobrovolníky v ochrance, tasili své zbraně a hned zlikvidovali útočníka. Zachránili mnoho životů.“ Současně ocenil zákony, které umožňují nosit v Texasu zbraně.

Jeden z představitelů kostela, Jack Cummings, řekl k zásahu v kostele West Freeway Church, kde bylo 240 věřících: „Zachránili dnes hodně životů, protože tohle mohlo skončit velkým masakrem. Byl okamžitě zasažen jedním z našich ostrostřelců. Další, co vím, je, že ležel na zemi.“

Podle listu The New York Times je obětí střelce jiný člen ochranky.

Úřady zatím nezveřejnily ani jméno oběti, ani střelce. Agent FBI Matthew DeSarno řekl, že se pokoušejí zjistit motiv. Uvedl, že střelec byl v minulosti opakovaně zadržen. Nesdělil, o koho jde a jaké měl konkrétně potíže se zákonem.

Kromě dvou mrtvých byl jeden člověk postřelen. Zůstává v kritickém stavu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků