Hlavní obsah

USA zasáhly u zdi s Mexikem proti demonstrantům kritizujícím zadržování a deportaci migrantů

Dvaatřicet lidí zadržela v pondělí americká policie na demonstraci proti zadržování a deportování migrantů, která se konala na hranici s Mexikem. Informovala o tom v úterý agentura AP. Na čtyři stovky protestujících podle ní vyjadřovali podporu občanům středoamerických států, kteří se vydali v karavanách na sever, aby v USA požádali o azyl.

USA zasáhly u zdi s Mexikem proti demonstrantům kritizujícím zadržování a deportaci migrantů

Policie 32 účastníků demonstrace zadržela poté, co neuposlechli výzvy a neopustili oblast s omezeným vstupem poblíž zdi, která stojí u San Diega na hranici s Mexikem. Protestu se podle agentury AP účastnila řada křesťanských, muslimských a židovských duchovních a zástupců původních obyvatel Severní Ameriky.

Nynější incident na hranici, která rozděluje San Diego a mexickou Tijuanu, je podle AP již druhým od doby, kdy na mexicko-americkou hranici v listopadu dorazilo v několika karavanách zhruba 6000 lidí, převážně občanů Hondurasu. Na konci listopadu se skupina migrantů pokusila ilegálně překročit hranici. Američtí pohraničníci kvůli tomu na několik hodin zastavili provoz na rušném přechodu mezi San Diegem a Tijuanou.

Na části hranic USA s Mexikem již nyní stojí plot. Jsme dělníci, hlásá nápis španělsky.

Foto: Jose Luis Gonzalez, Reuters

Spojené státy nyní zpracovávají žádosti o azyl Středoameričanů, kteří dorazili k jižní hranici USA, přijímají jich ale jen asi sto denně. Na vyřízení žádosti tak mohou lidé čekat týdny i měsíce, upozornila agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků