Hlavní obsah
Policista zasahující na univerzitě ve Virgínii Foto: Katherine Davison , Reuters

Univerzitu ve Virginii vyděsila střelba, dva mrtví

Na parkovišti u technické univerzity v Blacksburgu ve Virginii se ve čtvrtek střílelo. Podle agentury AP si střelba vyžádala dva mrtvé. Zprávy, že se střelec vzdal, se nepotvrdily, stále se po něm pátrá.

Policista zasahující na univerzitě ve Virgínii Foto: Katherine Davison , Reuters
Univerzitu ve Virginii vyděsila střelba, dva mrtví

Podle Sky News zahynul policista, který byl původně uváděn jako postřelený. "Dnes krátce po poledni policista pracující pro virginskou techniku zastavil v areálu školy auto během rutinní kontroly u parkoviště Coliseu. Během kontroly byl policista zastřelen. U střelby byli svědci," uvedla škola na svých stránkách. U parkoviště byla nalezena další oběť.

Současně bylo uvedeno, že se střelec vzdal a byl zatčen, to se ale nepotvrdilo. Na místě je nyní tým SWAT, který se pokouší vraha dopadnout.

Ze střelby je podezřelý běloch s batohem v šedých kalhotách, uvedl list USA Today. Podle BBC střelba začala poté, co bylo auto jeho zastaveno při silniční kontrole. Policisté a útočník po sobě pálili.

Studentům bylo přikázáno neopouštět areál školy.

Čtvrteční střelba vzbudila v USA velký rozruch. Na této škole zabil 16. dubna 2007 student korejského původu Seung-Hui-Cho 32 lidí. Pak obrátil zbraň proti sobě. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků