Hlavní obsah
 

U Seattlu se zřítil dálniční most i s auty

Na severozápadě USA se ve čtvrtek večer zřítila část dálničního mostu přes řeku Skagit u Mount Vernon na půl cestě mezi Seattlem a Vancouverem. Nejméně dvě auta i s lidmi skončila ve vodě. Tři zranění byli převezeni do nemocnice.

 
U Seattlu se zřítil dálniční most i s auty

Most se zřítil na dálnici I-5 asi sto kilometrů severně od Seattlu. Televize CNN zveřejnila záběr zříceného mostu i s autem, jehož řidič vylezl na střechu vozu. Reportér televize ABC viděl jednu osobu sedět na jednom voze ve vodě, kde se nacházelo ještě další auto. Místní šerif se záchranným člunem na místě pátrá po lidech ve vodě.

Zřícená sekce mostu přes řeku Skagit

Foto: Rick Lund, ČTK/AP

Člun šerifa zasahuje u spadlého mostu

Foto: Joe Nicholson, ČTK/AP

"Dostal jsem hlášení o vozech a lidech ve vodě," uvedl mluvčí policie Mark Francis.

Na místě nadále pracují záchranáři, koryto řeky prohledává tým potápěčů. "Nemyslíme si ale, že někdo skončil v řece," prohlásil Marcus Deyerin z krizového centra ve státě Washington, kde se nehoda udála. "V tuto chvíli jsme optimističtí," dodal.

Propadlá část mostu na dálnici I-5

Foto: Joe Nicholson, ČTK/AP

Člun šerifa zasahuje u spadlého mostu

Foto: Joe Nicholson, ČTK/AP

Xavier Grospe, který žije nedaleko řeky, agentuře AP řekl, že v korytě zahlédl tři částečně ponořené vozy, na nichž zřejmě seděli jejich řidiči. "Nevypadalo to, že by byl někdo v nebezpečí," konstatoval.

Auto, které skončilo ve vodě po pádu mostu přes řeku Skagit.

Foto: Joe Nicholson, ČTK/AP

Propadlá sekce mostu přes řeku Skagit

Foto: Dean Rutz, ČTK/AP

Příčina havárie není zřejmá, most však byl více než půl století starý. Dálniční správa ho považovala za "funkčně zastaralý". Podle sdružení amerických inženýrů ASCE více než čtvrtina ze 7840 mostů ve státě Washington má problémy se strukturální pevností nebo je zchátralá.

Jeden z řidičů, který byl svědkem události, vypověděl místnímu listu Skagit Valley Herald, že cítil vibrace a když se podíval do zpětného zrcátka, část mostu, po které právě přejel, již na svém místě nebyla. "Nejdříve jsem myslel, že mám něco s autem," řekl.

Část spadlého mostu přes řeku Skagit s ponořeným vozem

Foto: Joe Nicholson, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků