Hlavní obsah
Ariel Castro u soudu Foto: ČTK/AP

Trýznitel žen Ariel Castro se v cele oběsil

Američan Ariel Castro, který ve svém domě v Clevelandu deset let držel trojici unesených mladých žen, spáchal ve vězení sebevraždu. Strážci ho v jeho cele v úterý našli oběšeného. Castro, jehož soud minulý měsíc odsoudil na doživotí, zemřel po převozu do nemocnice.

Ariel Castro u soudu Foto: ČTK/AP
Trýznitel žen Ariel Castro se v cele oběsil

Vězeňská správa případ vyšetřuje. Zatím není jasné, na čem se mohl trestanec oběsit.

„Byl na cele sám a každých 30 minut byl kontrolován. Po nalezení vězně byli povoláni vězeňští zdravotníci a snažili se o jeho oživení. Krátce po převozu byl ve 22:52 prohlášen za mrtvého,“ vysvětlila mluvčí správy státu Ohio JoEllen Smithová.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Ariel Castro před soudem

Video: Reuters

Bývalý řidič školního autobusu věznil a týral ve svém domě Michelle Knightovou, Amandu Berryovou a Ginu DeJesusovou, které v letech 2002 až 2004 unesl na ulici v sousedství. S Berryovou zplodil dceru, Knightovou opakovaně donutil potratit, když jí bušil pěstmi do břicha.

Deset let vězněné ženy poděkovaly za podporu

Letos v květnu se Berryové podařilo dostat ke dveřím domu a zalarmovat kolemjdoucího, když Castro nebyl doma. Soud počátkem srpna Castrovi uložil doživotní trest bez možnosti předčasného propuštění a návdavkem k tomu symbolických 1000 let vězení. Trestu smrti se Castro po dohodě s žalobci vyhnul svými přiznáními.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Deset let pohřešovaná Američanka přivolala policii telefonem

Video: Reuters

Policie zveřejnila rozhovor dispečerky s policistou při zásahu v Clevelandu

Video: Novinky/Reuters

Castro se před vynesením rozsudku omlouval a vysvětloval, že je nemocný a závislý na sexu tak, jako je alkoholik závislý na pití. „Nejsem násilník. Nejsem zrůda. Jsem normální člověk,“ tvrdil Castro.

Soudce Michael Russo mu však odvětil, že pro lidi, jako je on, není na světě místo.

Dům, v němž Castro ženy věznil, daly úřady zbourat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků