Hlavní obsah
 

Trump přerušil telefonát s irským premiérem, aby si zaflirtoval s reportérkou

Americký prezident Donald Trump přerušil telefonát s novým irským premiérem Leem Varadkarem, aby si krátce a laškovně popovídal s irskou reportérkou, která byla hovoru v Oválné pracovně Bílého domu přítomna. Za koketování s novinářkou uprostřed telefonátu s prvním otevřeně homosexuálním irským premiérem se na Trumpa svalila vlna kritiky.

 
Trump přerušil telefonát s irským premiérem, aby si zaflirtoval s reportérkou

„Máme tady mnoho vašich irských novinářů, kteří nás sledují. Zrovna odcházejí z místnosti. Odkud jste? Pojďte, pojďte sem. Máme tu krásný irský tisk,“ hlásil šéf Bílého domu irskému ministerskému předsedovi, jehož funkce se oficiálně nazývá Taoiseach.

Poté Trump na irskou reportérku ukázala prstem a přivolal si ji ke stolu stylem, jakým si někteří učitelé volají žáky ke zkoušení. Irská reportérka skutečně přišla a po Trumpově dotazu, pro koho pracuje, se představila.

Moc pěkný úsměv

„Já jsem z RTÉ News. Jmenuji se Caitriona Perryová,“ řekla washingtonská zpravodajka irské veřejnoprávní stanice a podotkla, že ji Varadkar zná. „Á, Caitriona Perryová. Krásně se usmívá. Vsadím se, že se k vám chová pěkně,“ reagoval Trump.

Sympatie zřejmě nebyly tak úplně oboustranné. Perryová video ze setkání s americkým prezidentem posléze umístila na Twitter a přidala poznámku, že šlo o bizarní okamžik.

Američané svého prezidenta na Twitteru kritizují a omlouvají se, čehož si všimli i v Irsku:

A Irové spontánní omluvy zaznamenali. „Díky Američanům za omluvy naší reportérce. Nebojte se, víme, že vás (Trump) nereprezentuje všechny,“ napsala například na Twitteru uživatelka Carol C.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků