Hlavní obsah
Prezident Donald Trump Foto: © Mike Segar / Reuters, Reuters

Trump popírá, že zeď proti Mexičanům bude drahá

Americký prezident Donald Trump se ohradil proti informacím, že plánovaná hraniční zeď s Mexikem bude stát víc, než se předpokládalo. Na Twitteru napsal, že jakmile se do jednání o ceně osobně vloží, náklady se výrazně sníží.

Prezident Donald Trump Foto: © Mike Segar / Reuters, Reuters
Trump popírá, že zeď proti Mexičanům bude drahá

Agentura Reuters zveřejnila interní zprávu ministerstva pro vnitřní bezpečnost, podle níž se cena za výstavbu hraniční zdi vyšplhá až na 22,6 miliardy dolarů (574 miliard korun). Trump loni během své volební kampaně hovořil o částce 12 miliard.

„Čtu, že velká hraniční zeď bude stát víc, než vláda původně myslela, ale zatím jsem se neúčastnil žádných návrhů ani jednání. Až to udělám, jako jsem to udělal s letouny F-35 a prezidentským letadlem, cena půjde výrazně dolů,” napsal Trump.

Koncem ledna Trump prohlásil, že se podařilo snížit cenu 90 letounů F-35, které nakupuje Pentagon, o 600 miliónů dolarů. Trump rovněž intervenoval ohledně ceny nového letadla pro potřeby hlavy státu.

Výstavba pohraniční zdi byla jedním z hlavních Trumpových volebních slibů. Prezident navíc několikrát opakoval, že nákladný projekt uhradí Mexiko. Jižní americký soused ale takový scénář rozhodně odmítá.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků