Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Třináctiletý školák, který střílel kvůli šikaně, dostal nejvyšší možný trest

Maximální trest osmi let ve vězení uložil ve středu soud v Novém Mexiku třináctiletému Masonu Campbellovi. Hoch loni v tělocvičně střední školy ve městě Roswell postřelil dva své spolužáky, protože ho šikanovali.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Třináctiletý školák, který střílel kvůli šikaně, dostal nejvyšší možný trest

Chlapec zůstane za mřížemi do svých 21 let. Soudce Freddie Romero odmítl udělit mírnější trest navzdory omluvě útočníka obětem a argumentu obhájce, že jeho klient je společensky a emočně nevyzrálý a svého činu lituje.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Marně se přimlouvala i Campbellova matka, když na soudce apelovala, aby zvážil, čím si její hoch prošel.

„Toto dítě bylo dennodenně trýzněno a šikanováno. Chtěla bych, abyste si uvědomil, že je to dítě,“ prohlásila a dodala, že syn se za postřeleného stejně starého Nathaniela Tavareze a o rok starší Kendal Sandersovou pravidelně modlí.

Svědectví učitele mu přitížilo

Obhajoba neuspěla ani s návrhem, aby se Mason dva roky léčil a pak byl propuštěn, pokud by lékaři rozhodli, že už nepředstavuje hrozbu.

Campbellovi kromě jiného před soudcem přitížila výpověď učitele, který střelbu nazval „úmyslně vedeným násilným činem“ a vyzval k udělení nejpřísnějšího možného trestu.

Campbell střelil Tavareze do obličeje. „Je zázrak, že jsem naživu,“ prohlásil dříve školák a dodal, že má poškozený zrak. Sandersová ve své písemné výpovědi uvedla, že po zásahu měla v těle více než 150 olověných úlomků z kulky, kvůli čemuž možná nikdy nebude mít děti.

Campbell byl už v květnu uznán vinným z těžkého ublížení na zdraví a nošení zbraně do školy.

Sandersová jeho omluvu přijala, Tavarez ne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků