Hlavní obsah
Budova, kterou zachvátil požár Foto: Reuters

Tragický požár na taneční párty v Oaklandu způsobila přetížená elektroinistalace

Příčinou požáru koncertní haly v kalifornském Oakladnu, který si počátkem prosince vyžádal 36 obětí, byla přetížená elektrická síť v budově. Informoval o tom portál East Bay Times s tím, že to ještě během úterý potvrdí Úřad pro kontrolu alkoholu, tabáku, palných zbraní a výbušnin (ATF), jenž tragédii vyšetřuje.

Budova, kterou zachvátil požár Foto: Reuters
Tragický požár na taneční párty v Oaklandu způsobila přetížená elektroinistalace

Vyšetřovatelé na místě podle East Bay Times nalezli rozvodnou síť vytvořenou z prodlužovacích kabelů a rozdvojek. Vše bylo navíc napojeno na jeden přívod elektřiny, který byl dírou ve zdi vyveden ze sousedního objektu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé uctívají památku obětí požáru v Oaklandu

Video: Reuters

Jedna z bývalých nelegálních nájemnic budovy Shelley Macková televizi ABC po tragédii řekla, že uvnitř byla často zima. Lidé se tak někdy nelegálně připojovali k přívodu elektřiny ze sousedních staveb, takže tam vznikaly rizikové situace.

Areál skladu, který zachvátily plameny, fungoval jako umělecká kolonie. V době neštěstí se tam konal koncert kapely Golden Donna a dalších skupin, na který podle médií přišla asi stovka lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků