Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: ČTK/AP

To nejhorší může USA teprve potkat. V Atlantiku se formuje nový hurikán - Irma

Americké státy Texas a Louisana se ještě nevzpamatovaly z úderu hurikánu Harvey a ve východním Atlantiku se už formuje další tropická cyklóna Irma. Ta by mohla během následujících pěti dní zesílit na hurikán čtvrté kategorie a zasáhnout východní pobřeží Spojených států. Ve čtvrtek o tom s odvoláním na Národní hurikánové středisko (NHC) informovala agentura Reuters.

Ilustrační foto Foto: ČTK/AP
To nejhorší může USA teprve potkat. V Atlantiku se formuje nový hurikán - Irma

„Podle předpovědi by Irma měla ve čtvrtek večer přerůst v extrémně nebezpečný hurikán,“ varuje NHC s tím, že ale prozatím Irma nepředstavuje nebezpečí pro pevninu. Na odhady, zda bude tropická cyklóna skutečně pustošit východní pobřeží USA, je ještě příliš brzy.

„Očekáváme, že vývoj tohoto systému, pokud vůbec k nějakému dojde, bude pomalý. Pokud se systém rozvine, mohl by přinést další déšť do části Texasu a Louisany,“ varuje dále NHC.

Ve čtvrtek večer SELČ se Irma nacházela asi tři tisíce kilometrů východně od Závětrných ostrovů. Ty se rozprostírají v severní větvi Malých Antil v Karibiku.
Rychlost větru v centru bouře nyní dosahuje 160 kilometrů za hodinu.

V noci na pátek by ale Irma měla přerůst v hurikán třetí kategorie a měla by směřovat kolem Portorika k pevnině Spojených států. V dalších dnech by mohl hurikán ještě zesílit a dosáhnout čtvrté z pěti možných kategorií.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků