Hlavní obsah
Útočník v prostorách univerzity střílel po studentech, kteří se připravovali na zkoušky. Foto: Jonathan Alcorn, Reuters

Střelec ze Santa Moniky trpěl duševní poruchou

Střelec, který v pátek v americké Santa Monice v Kalifornii zastřelil čtyři lidi, a poté byl zabit policií, podle některých zdrojů trpěl duševní poruchou. Jeden z nich uvádí, že muž byl před několika lety hospitalizován poté, co údajně opakovaně vyhrožoval, že někomu ublíží.

Útočník v prostorách univerzity střílel po studentech, kteří se připravovali na zkoušky. Foto: Jonathan Alcorn, Reuters
Střelec ze Santa Moniky trpěl duševní poruchou

Podrobnější informace o střelcově hospitalizaci nejsou zatím známy. Není tak jasné, zda léčbu nařídil stát, nebo zda ji muž podstoupil dobrovolně či na přání rodiny, uvedl jeden ze zdrojů zapojený do vyšetřování pro CNN.

Vyšetřující úřady potvrdily, že v návaznosti na střelbu nebyla prokázána žádná spojitost s plánovanou teroristickou akcí.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Policie na místě činu v Santa Monice

Video: Reuters

Policie už zná také přesnou totožnost střelce, jeho jméno ale nezveřejní do té doby, než budou vyrozuměni členové rodiny, kteří jsou v současnosti mimo Spojené státy, uvedla již v sobotu policejní náčelnice Jacqueline Seabrooksová.

Proč začal muž střílet, je stále tématem vyšetřování. Podle Seabrooksové šlo zřejmě o plánovaný čin, což vysvětluje střelcovou neprůstřelnou vestou a pásem s náboji. Podle policejní náčelnice jich měl k dispozici přes 1300.

Střílel i na autobus

Muž zřejmě začal střelbu v domě své rodiny, kde podle dostupných informací zabil otce a bratra, dům poté ještě zapálil. Poté se vydal na ulici, kde unesl jedno z projíždějících vozidel. Podle policie střílel i na projíždějící autobus. [celá zpráva]

Policie zasahuje před domem, kde byla nalezena dvě těla. Dům byl posléze zapálen.

Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Útočník se poté přemístil do univerzitního areálu, který je vzdálený asi míli od domu, kde zabil členy rodiny. Zde opět zahájil palbu, zranil několik lidí, poté byl zasahující policií zastřelen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků