Hlavní obsah

Střelec zabil pět lidí v mexickém nočním klubu Blue Parrot v oblasti Playa del Carmen nedaleko Cancúnu, kde probíhala závěrečná party po festivalu taneční hudby BPM. Dalších nejméně devět lidí bylo zraněno, uvedla podle AP tamní policie.

Střelec zabil pět lidí v mexickém nočním klubu

Úřady potvrdily, že mezi obětmi jsou dva Kanaďané, dva Italové a jeden Kolumbijec. Uvedla to agentura AFP.

Glasgowský DJ Jackmaster napsal na Twitteru: „Někdo přišel do klubu v Playa del Carmen a začal střílet. Čtyři nebo pět mrtvých a mnoho zraněných. Pokud jste na BPM, zůstaňte v hotelu.“

Video z místa střelby s nepotvrzenou informací o osmi mrtvých

V klubu byla editorka amerických webových stránek Mixmag Valerie Leeová. Listu The Guardian řekla: „Byli jsme v zákulisí, které je velmi blízko hlavního vchodu. Slyšeli jsme nejméně čtyři nebo pět výstřelů. Lidé začali utíkat, protože vzadu je východ. Zastavili jsme se a skryli se za betonovou stěnu a pak jsme se plazili pod kovovým stolem.“

Lidé z klubu utíkali

Podle ní ochranka napřed tvrdila, že je to jen ohňostroj. Pak ale lidi uviděli zbraň. Leeová se schovávala, dokud nebyl otevřen zadní vchod a nemohla s dalšími utéci ven.

Polcie hlídá vstup do nočního klubu Blue Parrot nightclub v Playa del Carmen nedaleko mexického Cancúnu. Neznámý střelec v klubu zastřelil pět lidí.

Foto: ČTK/AP

Objevily se i informace, že se střílelo také v dalším klubu, Jungle, ty se ale nepotvrdily. Všechny akce na závěr festivalu byly po střelbě zrušeny.


yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků