Hlavní obsah
 

Střelec z počítačového turnaje v Jacksonvillu se dvakrát léčil na psychiatrii

Střelec z amerického Jacksonvillu, který v neděli zabil dva lidi a dalších devět zranil, se léčil na psychiatrii, napsal list The Independent s odvoláním na soudní dokumenty. Po zběsilé střelbě na soutěži ve videohrách mladík nakonec spáchal sebevraždu.

 
Střelec z počítačového turnaje v Jacksonvillu se dvakrát léčil na psychiatrii

Čtyřiadvacetiletý David Katz byl dvakrát hospitalizován na psychiatrii a užíval antidepresiva a antipsychotické léky, vyplývá z rozvodových záznamů jeho rodičů. Ti nebyli schopni se dohodnout, jak o nemocného syna pečovat. Otec tvrdil, že matka synovy psychické problémy zveličuje kvůli vyhrocenému boji o opatrovnictví. Manželé se nakonec rozvedli v roce 2007.

Policie se zaměřila na duševní zdraví Katze především kvůli tomu, že mladý muž cíleně útočil na hráče. Jak uvedl šerif Mike Williams, mladý muž před střelbou prošel se dvěma zbraněmi pizzerií, která byla plná hostů. Útočník ovšem cíleně zamířil do části, která byla rezervovaná pro účastníky turnaje Madden NFL 19, což je sportovní simulace ligy amerického fotbalu.

Policie na místě střelby turnaje v Jacksonville.

Foto: Will Dickey, ČTK/AP

Zatím se policie k motivu útoku nevyjádřila, někteří svědci vypověděli, že Katz byl velmi rozčilený kvůli tomu, že letošní turnaj nevyhrál, a proto měl sáhnout po zbrani.  Ačkoli měl zbraně dvě, nakonec střílel jen jednou, dodal šerif Williams. Obě byly legálně zakoupené v Baltimoru.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Střelba na Floridě během turnaje počítačových her

Video: AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků