Hlavní obsah

Střelec udeřil na velitelství námořnictva ve Washingtonu, 13 mrtvých

V řídicí budově amerického námořnictva ve Washingtonu v pondělí útočil střelec, i když se spekulovalo o dvou nebo třech. Při incidentu přišlo o život 13 lidí a několik dalších bylo zraněno, potvrdila serveru Washington Post policie. Motiv útoku není znám. Vyšetřování převzal bezpečnostní úřad FBI.

Střelec udeřil na velitelství námořnictva ve Washingtonu, 13 mrtvých

„Byl to vysoký černoch. Neřekl jediné slovo,” popsal Todd Bundage, který se svou kolegyní Terry Durhamovou opouštěl pracoviště, když na útočníka narazili. Jakmile je muž uviděl, pozdvihl zbraň a začal střílet.

Podle policejních zdrojů byl muž vyzbrojen automatickou puškou AR-15. Vyšetřování převzala FBI, která uvedla, že útočníkem byl 34letý Aaron Alexis původem z Texasu.

Střelba se ozvala krátce před půl devátou hodinou ranní místního času. Původně policejní zástupci hovořili o jednom, pak střídavě dvou a třech útočnících.

Útočník přišel při přestřelce o život.

Policista na místě střelby

Foto: Manuel Balce Ceneta, ČTK/AP

„Máme informace ještě o dvou dalších potenciálních střelcích. Dosud jsme je nelokalizovali,” řekla po střelbě policejní šéfka Cathy Lanierová s tím, že podezřelí muži ve věku 40 až 50 let byli ozbrojení a oblečení do uniforem, ačkoliv nejsou armádními příslušníky. Nakonec se ukázalo, že útočil jen jeden muž.

Na místě zasahovaly desítky policistů a příslušníků speciálních jednotek a povolány byly i vrtulníky. Osm hodin po útoku byl první z dvojice dopaden.

Některé příslušníky zásahové jednotky a materiál pro ně dopravil vrtulník na střechu budovy, v níž se útočník ukryl.

Foto: Jonathan Ernst, Reuters

Motiv útok zůstává nejasný. „Zatím nemáme důkazy, že by to byl terorismus,” řekl policejní zástupce.

Úřady daly preventivně uzavřít budovu Kongresu.

Policie poblíž místa, kde se udála střelba.

Foto: ČTK/AP

Ve velitelském komplexu v jihovýchodní části Washingtonu pracuje až 3000 lidí. V tamních docích armáda spravuje a opravuje svá plavidla včetně ponorek.

Související témata

USA

 

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Washingtonské přístaviště je nejstarším zařízením amerického námořnictva. Postaveno bylo na počátku 19. století. V budově, kde střelec útočil, je centrála velitelství pro námořní systémy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků