Hlavní obsah
Policisté a zdravotníci před střední školou v Marysvillu Foto: KOMONews.com, ČTK/AP

Střelba na střední škole u amerického Seattlu, útočník se zabil

Americký středoškolák v pátek střílel ve škole ve městě Marysville na severozápadě USA po svých spolužácích. Jednu osobu zabil a nejméně čtyři zranil. Tři lidé jsou v kritickém stavu. Útočník se podle policie sám zastřelil.

Policisté a zdravotníci před střední školou v Marysvillu Foto: KOMONews.com, ČTK/AP
Střelba na střední škole u amerického Seattlu, útočník se zabil

„Jsme přesvědčeni, že tu byl pouze jeden střelec a že tento střelec zemřel,” uvedl policejní důstojník Robb Lamoureux.

Podle očitých svědků, které na Twitteru citoval list The Seattle Times, střelec vešel do školní jídelny, vytasil zbraň, přiblížil se k jednomu ze stolů a vystřelil na šest studentů, kteří u něj seděli. Okamžitě vypukla panika, ostatní se snažili zachránit zoufalým útěkem z místnosti.

Studenti se poschovávali ve třídách, někteří po zahájení palby padli na zem, kde leželi až do příchodu policie. Jiní se pokusili uprchnout na školní hřiště, ale všechny východy ze školy brzy zatarasily desítky prchajících spolužáků.

Těžkooděnci krátce po incidentu začali prohledávat třídu po třídě, žádného dalšího střelce ale nenašli. Před školou parkovaly vozy záchranné služby, budovu policie evakuovala.

Sám se zastřelil

Policie novináře informovala, že útočník zemřel následkem střelných zranění, která si sám způsobil. O střelci není známo nic kromě toho, že pálil na své spolužáky.

Věk amerických středoškoláků se pohybuje mezi 13 a 18 lety. O motivech činu policisté nechtějí spekulovat.

Poslední podobný incident se ve státě Washington odehrál počátkem června na univerzitě v nedalekém Seattlu, kde střelec zabil jednoho studenta a další dva zranil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků