Hlavní obsah
 

Stav postřeleného kongresmana Scalise je kritický, navštívil ho Trump

Republikánský poslanec amerického Kongresu Steve Scalise je stále v kritickém stavu poté, co ho ve středu na předměstí Washingtonu spolu s dalšími třemi lidmi postřelil starší levicový aktivista. Prezident Donald Trump ve středu člena Sněmovny reprezentantů v nemocnici navštívil, informovala agentura AP.

 
Stav postřeleného kongresmana Scalise je kritický, navštívil ho Trump

Podle lékařů útočník Scaliseho postřelil do levého boku. Politik utrpěl zlomeniny některých kostí, poranění vnitřních orgánů a vážně krvácel. V nemocnici se podrobil operaci, bude ale muset podstoupit ještě několik dalších, uvedli zdravotníci.

Scaliseho v nemocnici navštívil prezident Trump s manželkou Melanií. Podle Bílého domu mu donesli květiny a pohovořili s jeho rodinou. Mluvčí prezidenta Sean Spicer označil scénu nad Scaliseho nemocničním lůžkem za „emotivní”.

Prezident Trump s manželkou Melanií před nemocnicí

Foto: ČTK/AP

„Právě jsem opustil nemocnici,“ napsal Trump posléze na twitteru. Scalise je podle něj "jeden z těch opravdu skvělých lidí" a „opravdový bojovník“. „Modlete se za Stevea,“ vyzval prezident.

Vyšetřovatelé na místě útoku

Foto: Mike Theiler, Reuters

Scaliseho a další tři osoby postřelil na baseballovém tréninku v Alexandrii nedaleko americké metropole šestašedesátiletý levicový aktivista James Hodgkinson, který podle vzkazu na Facebooku chtěl „zničit” Donalda Trumpa a jeho společníky. Policisté útočníka na místě zastřelili.

Steve Scalise

Foto: J. Scott Applewhite, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků