Hlavní obsah

Silná sněhová bouře si v USA vyžádala tři oběti

Silná sněhová bouře, která zasáhla jihovýchod Spojených států, si již vyžádala nejméně tři oběti. Další stovky tisíc lidí zůstaly bez elektřiny, informovala dnes britská BBC. Stav nouze byl vyhlášen v Severní Karolíně, kde jen za víkend v některých oblastech napadlo až půl metru sněhu. Zrušeny rovněž musely být tisíce letů.

Silná sněhová bouře si v USA vyžádala tři oběti

Sníh, déšť se sněhem i namrzající déšť budou podle všeho ovlivňovat počasí v oblasti i v dalších dnech. Guvernér Severní Karolíny Roy Cooper na dnešní tiskové konferenci uvedl, že „odhadované množství sněhových srážek běžných za rok spadlo v některých oblastech i během jednoho dne”.

Výpadky elektřiny zasáhly v neděli více než 300 000 osob v Jižní i Severní Karolíně, v Alabamě, Tennessee i Georgii. [celá zpráva]

Sněhová bouře v New Yorku

Foto: Julia Wall, ČTK/AP

Největší nebezpečí se ale zdá být na silnicích. V Severní Karolíně k dnešnímu ránu zaznamenali přes 670 nehod. Guvernér Cooper varoval, že se na silnicích může tvořit ledovka, i když se bouře nad oblastí již přežene.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků