Hlavní obsah
Ashton Carter Foto: Carlos Barria, Reuters

Šéf Pentagonu skoro rok používal osobní e-mail k pracovním účelům

Americký ministr obrany Ashton Carter používal necelý rok svoji soukromou e-mailovou schránku ke služebním účelům. Dělo se tak až do loňského prosince, kdy o věci informovala média. Ukázaly to podle agentury AP stovky Carterových e-mailů, které zveřejnilo americké ministerstvo obrany.

Ashton Carter Foto: Carlos Barria, Reuters
Šéf Pentagonu skoro rok používal osobní e-mail k pracovním účelům

Žádná z 1336 stránek e-mailů a příloh zveřejněných z Carterovy soukromé elektronické pošty neobsahovala informace podléhající utajení. Většina se týkala každodenních záležitostí, jako je program nebo logistika. Některé z e-mailů byly označeny jako "pouze pro úřední účely", což znamená, že obsahovaly citlivý, nikoli však utajovaný materiál, napsal server CNN.

Pentagon od roku 2012 zakazuje používání osobní elektronické pošty ke služebním účelům. Skutečnost, že Carter tak činil od svého nástupu do funkce v loňském únoru, je zajímavá vzhledem ke kritice, jakou vyvolal skandál kolem e-mailové korespondence Hillary Clintonové. V době, kdy řídila americkou diplomacii, rozesílala služební e-maily ze své soukromé e-mailové adresy.

Poté, co americký list The New York Times loni v prosinci jako první informoval o Carterově používání soukromé elektronické pošty k úředním účelům, se ministr obrany omluvil. Uvedl tehdy, že pracovní e-maily ze svého soukromého účtu již několik měsíců nerozesílá. Ze zveřejněných e-mailů ale vyplývá, že Carter od září využíval svůj soukromý e-mail méně často, skončil s tím ale až v prosinci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků