Hlavní obsah
Randy Babbitt Foto: Reuters

Šéf amerického úřadu pro letectví řídil opilý, hrozí mu vyhazov

Vedení amerického ministerstva dopravy poslalo na nucenou dovolenou šéfa Federálního úřadu pro civilní letectví (FAA) Randyho Babbitta, protože řídil opilý a jel v protisměru. Oznámila to v úterý agentura AP. Podle zprávy ministra dopravy Raye LaHooda "probíhají právní konzultace o Babbittově pracovním poměru".

Randy Babbitt Foto: Reuters
Šéf amerického úřadu pro letectví řídil opilý, hrozí mu vyhazov

Pětašedesátiletého šéfa hlavního amerického úřadu pro dohled nad civilní leteckou dopravou policie zadržela v sobotu ve Fairfax City u Washingtonu. Se svým vozem jel v protisměru.

S policisty sice spolupracoval, ale přitížilo mu, že své zadržení nadřízeným včas neoznámil. Prezident Barack Obama i ministr LaHood se o incidentu dozvěděli až v pondělí.

Ministr dopravy LaHood vede právě v této době ostrou kampaň proti alkoholu za volantem.

Obama si do čela vlivného FAA vybral Babbitta v roce 2009 jako zkušeného a uznávaného experta na civilní letectví. Babbitt, jehož úřad má 40 000 zaměstnanců, pracoval čtvrt století jako pilot dnes již neexistujících aerolinií Eastern Airlines. Byl rovněž šéfem asociace pilotů ALPA.

Jedním z hlavních Babbittových úkolů v čele FAA je posílení bezpečnosti letového provozu. Jako šéf FAA rovněž disciplinárně řešil několik kauz opilých či zdrogovaných leteckých dispečerů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků