Hlavní obsah
Hasič bojuje s plameny v kalifornském Simi Valley. Foto: Ringo H.W. Chiu, ČTK/AP

Řidič autobusu to riskl a vyvezl z Mordoru dvě desítky školáků

Plameny v Kalifornii připravily o život přinejmenším 89 lidí. Avšak toto číslo mohlo být vyšší, nebýt řidiče Kevina McKaye (41), který bez ohledu na to, že ohně plály kolem silnice, svůj autobus s 22 dětmi a dvěma učitelkami po pěti hodinách dovezl do bezpečí.

Hasič bojuje s plameny v kalifornském Simi Valley. Foto: Ringo H.W. Chiu, ČTK/AP
Řidič autobusu to riskl a vyvezl z Mordoru dvě desítky školáků

„Takového člověka nám seslalo samo nebe,“ říká se slzami na krajíčku Joan Merzová (36). Její dcera Charlotte (10) patřila mezi školáky, kteří ujeli ohnivému peklu ve městě Paradise. McKay se živil za volantem jen pár měsíců, když plameny začaly olizovat dnes úplně zničené Paradise. V místní škole zůstávaly přes dvě desítky dětí, pro něž nestihli anebo nemohli přijít rodiče.

„Přežili jsme Armageddon“

McKay se rozhodl po domluvě s ředitelem školy je evakuovat. Do busu přibral učitelku Mary Ludwigovou (50) a Abbie Davisovou (29), učitelku v mateřské škole.
„Přežili jsme Armageddon,“ svěřuje se Abbie Davisová, jež rozdávala malým pasažérům vodu a přiměla je, aby dýchali přes svléknutý oděv, protože do busu pronikl dým.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Satelitní záběry požárem zničené Kalifornie

Video: AP

„Neslyšel jsem předtím o požáru, který se přibližuje na tisíci místech naráz. Bylo to, jako kdybychom mířili do Mordoru,“ líčí McKay v narážce na panství Temného pána Saurona z Pána prstenů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků