Hlavní obsah
Republikánský kandidát do Senátu USA Roy Moore Foto: James Lawler Duggan, Reuters

Republikánský kandidát měl před 40 lety osahávat 14letou dívku

Republikánský kandidát na uvolněné místo v Senátu USA za stát Alabamu Roy Moore čelí obvinění, že před asi 40 lety přiměl k erotickým hrátkám tehdy 14leté děvče. Moore, kterému je nyní 70 let, vše popřel jako výmysl, ale 53letá Leigh Corfmanová v rozhovoru s listem The Washington Post prohlásila, že její zkušenost s Moorem se zakládá na pravdě.

Republikánský kandidát do Senátu USA Roy Moore Foto: James Lawler Duggan, Reuters
Republikánský kandidát měl před 40 lety osahávat 14letou dívku

Kvůli případu Mooreovi telefonoval podle agentury Reuters vůdce republikánské většiny v Senátu Mitch McConnell, který ho vyzval, aby se kandidatury vzdal, pokud Corfmanová hovořila pravdu. Podobně se vyjádřilo i několik dalších republikánských činitelů.

„Tenhle nesmysl je opravdová definice falešných zpráv a záměrného očerňování,” uvedlo v reakci na obvinění vedení Moorovy kampaň. Sám Moore slova Corfmanové označil za naprostou lež a za zoufalý politický útok.

Corfmanová tvrdí, že když jí bylo 14 let, seznámila se s Moorem v Alabamě. Mooreovi tehdy bylo 32 let a pracoval jako asistent okresního žalobce. S matkou čekala na jednání soudu a Moore se nabídl, že ji pohlídá, aby na slyšení nemusela, čehož žena využila. O několik dní později Corfmanovou Moore vyzvedl a odvezl ji k sobě domů, kde ji líbal. Během druhé návštěvy ji svlékl do spodního prádla, osahával ji a také chtěl, aby se ona dotýkala jeho. Corfmanová to označila za nepříjemný zážitek a chtěla, aby s tím přestal. Poté ho požádala, aby ji odvezl domů.

The Washington Post rovněž citoval další tři ženy, které tvrdí, že když jim bylo mezi 16 a 18 lety, tak s Moorem, který byl tehdy třicátník, randily. Žádná z těchto žen ale neprohlásila, že se s Moorem sexuálně sblížila.

Moore, který je znám pro své ultrakonzervativní postoje a jako vyhlášený odpůrce homosexuálních svazků, v minulosti působil jako vysoce postavený soudce a prokurátor. V konzervativní Alabamě, kde nevyhrál demokratický kandidát od roku 1992, je podle průzkumů jasným favoritem voleb.

Skandál se zneužíváním žen postihl hlavně film

Skandál se zneužíváním žen začal u významného producenta Harveye Weinsteina, postupně se však rozšířil a zasáhl i další osobnosti především z filmové branže, jako je Kevin Spacey. Posledními jsou americký komik Louis C. K. a hvězda béčkových akčních filmů Steven Seagal.

Louis C. K. se údajně ukájel přímo před některými ze svých kolegyň či tak činil prostřednictvím telefonu. S těmito jeho praktikami se prý setkaly komičky Dana Goodmanová, Abby Schachnerová, Julia Wolovová nebo Rebecca Corryová.

Louis C. K. začal v polovině osmdesátých let se stand-upy. Později se prosadil i na stříbrném plátně, hrál v třeba v Jasmíniných slzách Woodyho Allena nebo v komedii Velcí bratři.

Vůči Seagalovi vznesla ve čtvrtek obvinění homosexuální herečka Portia de Rossi, jejíž neblahá zkušenost se váže ke konkurzu, který dělala v jeho kanceláři na roli do jeho filmu. Tehdy jí prý řekl, že „je důležité, když funguje chemie mimo filmové plátno” a rozepnul si kalhoty. „Utekla jsem a zavolala svému agentovi,” napsala herečka na Twitteru.

Seagala již minulý týden ze sexuálního obtěžování obvinily herečka Julianna Marguliesová či modelka Jenny McCarthyová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků