Hlavní obsah
 

Rasové nepokoje v Missouri trvají už čtyři dny

Napětí v americkém státě Missouri poté, co policista zastřelil neozbrojeného černošského mladíka, nepolevuje. Policie na předměstí Ferguson v St. Louis v noci na čtvrtek rozháněla slzným plynem rozhořčené demonstranty.

 
Rasové nepokoje v Missouri trvají už čtyři dny

Lidé se večer na předměstí St. Louis shromáždili navzdory příkazu policie, že demonstranti musejí z místa odejít a protestovat jen za denního světla. Proti davu 350 lidí použila policie čtyři dávky slzného plynu a dýmovnice.

Policisté ve Fergusonu zadrželi jednoho z demonstrantů

Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Demonstranti se rozprchli do vedlejších ulic. Na policisty házeli různé předměty včetně zápalných lahví.

Ve středu byli nakrátko zadrženi dva novináři, Wesley Lowery z Washington Postu a Ryan J. Reilly z Huffington Postu. První pak napsal: „V Americe v roce 2014 s vámi může policie hrubě zacházet, uvalit na vás vazbu, zavřít do cely a pak zase otevřít dveře, jako by se nic nestalo.“

Policisté ve Fergusonu zasahují proti demonstrantům.

Foto: Robert Cohen, ČTK/AP

Protesty propukly poté, co byl v sobotu zastřelen osmnáctiletý Michael Brown po potyčce s policistou. Jeden ze svědků řekl místním médiím, že Brown během incidentu zvedal ruce na znamení, že není ozbrojen. [celá zpráva]

Policejní kordon postupuje Fergusonem.

Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Policejní sbor Fergusonu má 53 členů, z nich jen tři jsou černoši. Ve Fergusonu přitom dvě třetiny z 21 000 lidí jsou černé pleti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků