Hlavní obsah
Cynthia Nixonová Foto: Michael Sohn, ČTK/AP

Představitelka Mirandy ze Sexu ve městě bude kandidovat na guvernérku New Yorku

Americká herečka Cynthia Nixonová, kterou proslavila role Mirandy Hobbesové v seriálu Sex ve městě, se bude ucházet o post guvernérky státu New York. V pondělí to oznámila na Twitteru s tím, že bude kandidovat v demokratických primárkách proti současnému guvernérovi Andrewu Cuomovi. Ten bude v listopadových volbách již podruhé obhajovat mandát.

Cynthia Nixonová Foto: Michael Sohn, ČTK/AP
Představitelka Mirandy ze Sexu ve městě bude kandidovat na guvernérku New Yorku

„Miluju New York a dnes (v pondělí) oznamuji svou kandidaturu na guvernérku," napsala Nixonová na Twitteru.

Jedenapadesátiletá herečka, která se dlouhodobě občansky angažuje, v minulosti uváděla, že o možné kandidatuře uvažuje, oficiálně ji ale potvrdila až nyní.

Trojnásobná matka Nixonová, která se otevřeně hlásí k homosexualitě, v nedávných projevech opakovaně vyzývala demokraty, aby se místo politické strategie strany stojící proti republikánskému prezidentovi Donaldu Trumpovi důrazně zaměřili na svou liberální identitu. Nixonová je vnímána jako spojenec newyorského starosty Billa de Blasia, který se s Cuomem v mnoha názorech rozchází.

Demokraté podobně jako republikáni nejdříve ve stranickém hlasování vyberou kandidáta na guvernéra, kterého pak do listopadových voleb postaví. U demokratů zájem vedle současného guvernéra a Nixonové vyjádřil také Terry Gipson, bývalý člen Senátu státu New York.

Průzkumy veřejného mínění ve stranických volbách jasně favorizují guvernéra, podle institutu Siena Research by Cuomo získal 60 procent hlasů a Nixonová 19 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků