Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Pracovníka NSA obvinili, že ubil k smrti tříletého syna

Brian Patrick O'Callaghan z Marylandu, který pracuje pro americkou Národní bezpečnostní agenturu (NSA), čelí obvinění z vraždy prvního stupně. Podle vyšetřovatelů ubil svého tříletého syna Hyunsu, kterého teprve před třemi měsíci adoptoval z Jižní Koreje. Informoval o tom server New York Daily News.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Pracovníka NSA obvinili, že ubil k smrti tříletého syna

Incident se odehrál na začátku února, kdy měl O'Callaghan chlapce na starosti, zatímco jeho manželka byla pryč. Podle otce se Hyunsovi ve sprchovém koutě smekly nohy a upadl. Dal ho prý spát a chodil ho kontrolovat, přičemž údajně zjistil, že chlapec zvrací, z nosu mu teče hlen a nereaguje, takže jej začal křísit. Následně syna odvezl na pohotovost.

Lékaře ale znepokojily příznaky, které naznačovaly, že dítě krvácí do mozku. Krev měl i v očích. Zjistili, že má proraženou lebku, zřejmě po úderech tupým předmětem. Následující den hoch zemřel.

O'Callaghan podle policie nebyl schopen chlapcova zranění vysvětlit. Vyšetřovatelé se kloní k tomu, že ho brutálně bil, což nakonec vedlo k jeho smrti.

O'Callaghanův advokát odmítá, že by jeho klient byl vrah, a stíhání označil za neopodstatněné. „Můj klient je oceněný válečný veterán z Iráku. Zatímco bojuje proti křivým obviněním, truchlí nad ztrátou svého syna,“ řekl obhájce.

O'Callaghan je stíhán na svobodě. V NSA se zaměřuje na Koreu, má prověrku na stupeň přísně tajné. Jako mariňák byl nasazen v Iráku a v Kosovu. Hyunsa adoptoval z Jižní Koreje, v rodině mu říkali irským jménem Madoc. S manželkou Jennifer mají ještě vlastního sedmiletého syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků