Hlavní obsah

Požár zničil v Kalifornii 165 domů

Rychle se šířící lesní požár v kalifornském Lake Tahoe zničil od neděle 165 domů. Na čtyři sta dalších obydlí plameny ohrožují. Z oblasti oblíbené rekreanty bylo evakuováno zhruba 1000 lidí.

Požár zničil v Kalifornii 165 domů

Většina obyvatel ohrožené domy opustila. "Právě jsme dostali zprávu, že se máme evakuovat," uvedla v neděli odpoledne Gloria Hildingerová, která se už na odchod chystala. "Nemůžete pořád čekat u telefonu. Dým už je pěkně hustý." Doufá ale, že její dům zničen nebude. To se jí však nemusí splnit.

"Kvůli větru tam budou mít určitě potíže," uvedla Linda Curranová z operačního střediska a dodala: "Požár se kvůli větru rychle šíří." Vítr, který měl rychlost čtyřicet kilometrů za hodinu zesílil na 50 kilometrů za hodinu.

Požár vypukl v neděli odpoledne patrně v důsledku lidské činnosti a zdevastováno už bylo více než 800 hektarů lesního porostu. Plameny se rychle šířily, přestože hasiči nasadili pět vodních bombardérů a dva vrtulníky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků