Hlavní obsah

Ponorku na pašování kokainu zadrželi v Karibiku

Kolumbijští pašeráci drog jsou kvůli sílícím kontrolám ze strany úřadů nuceni přizpůsobovat svoji taktiku a v posledních letech stále častěji využívají ponorek. Vůbec poprvé takové plavidlo objevila americká pobřežní stráž před dvěma týdny v Karibiku.

Ponorku na pašování kokainu zadrželi v Karibiku

Ponorka vezla okolo sedmi tun kokainu za 180 miliónů dolarů (přes tři miliardy korun) a objevili ji u východního pobřeží Hondurasu, uvedla agentura AP.

Ponorná plavidla vyrábí drogové gangy v kolumbijské džungli z laminátu a dřeva. V případě, že je zpozorováno takové plavidlo, jež je nabarveno tak, aby bylo co nejvíce nenápadné, k čemuž není ani vybaveno světly, tak se rychle potopí, posádka ho opustí a dá se zajmout a bezpečně dopravit na pevninu. Zbaví se však nákladu.

O to se pokusila také posádka ponorky objevené 13. července v Karibském moři. Příslušníkům americké stráže se ovšem podařilo zajistit tři balíky s kokainem a následně začali po plavidle v hlubinách pátrat, když se k nim připojili i potápěčské týmy FBI a členové honduraského námořnictva. Ponorku minulé úterý po desetihodinovém hledání našli a s ní i celý náklad.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků