Hlavní obsah

Polygamista dostal za manželství s patnáctiletou deset let vězení

Texaský soud v úterý odsoudil člena polygamní sekty Fundamentalistické církve Ježíše Krista svatých posledních dní na 10 let vězení za sexuální zneužívání nezletilé. Uvedla to stanice CNN.

Polygamista dostal za manželství s patnáctiletou deset let vězení

Raymond Jessop (38) byl uznán vinným z násilí na dívce, s níž vstoupil v spirituální manželský svazek, když jí bylo 15 let. O rok později s ním dívka otěhotněla. Původně prý byla zasvěcena Jessopovu bratrovi.

Jessop měl podle žalobců devět manželek a ve věci mnohoženství ho ještě soud čeká. V úterý mu soudce rovněž nařídil zaplatit pokutu 8000 dolarů (téměř 140 000 korun).

Jessopovou obětí byla jedna ze 439 dětí, které loni v dubnu policie osvobodila z ranče církve v Eldoradu. Policie na ranč pronikla po telefonátu šestnáctileté dívky Sarah, která pracovníkům linky důvěry šeptem řekla, že se obává, že znovu čeká dítě s padesátiletým mužem, za něhož ji donutili se vdát a který ji bije. 

Sarah se nenašla a děti byly načas vzaty do opatrovnictví, než soud rozhodnutí zrušil také s ohledem na to, že se zneužívání neprokázala.

Šéf církve čeká na další soudy ve vězení

Fundamentalistická církev Ježíše Krista svatých posledních dní (FLDS), která má deset tisíc členů, se oddělila od mormonů, když mormoni ustoupili od mnohoženství. Právě na něm sekta trvá, muž má mít nejméně tři manželky.

Sektu vedl Warren Jeffs, kterého předloni v Utahu odsoudili na 10 let za mřížemi za to, že nutil nezletilou dívku ke sňatku a měl s ní pohlavní styk. Jeffs si trest odpykává v Arizoně, kde ho čeká proces kvůli dalším nařčením. Kvůli zneužívání a mnohoženství má stanout také před soudem v Texasu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků