Hlavní obsah

Policisté v Kalifornii zastřelili černocha, zbraň nenašli

Policisté v kalifornském městě El Cajon zastřelili v úterý černocha, na místě incidentu však zbraň nenašli. Ve středu o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na tamní policii. Řada podobných případů v nedávné době vyvolala ve Spojených státech kritiku policie, podle níž se její příslušníci dopouštějí rasově motivovaného násilí.

Policisté v Kalifornii zastřelili černocha, zbraň nenašli

Úmrtí černocha v El Cajonu, který leží asi 20 kilometrů od San Diega, přichází necelé dva týdny poté, co policisté střelnými zbraněmi usmrtili černošské muže v Charlotte v Severní Karolíně a v Tulse ve státě Oklahoma. Incidenty vyvolaly protesty, kvůli nimž úřady v Charlotte vyhlásily výjimečný stav. [celá zpráva]

V El Cajonu byla policie v úterý přivolána k muži, který se zmateně pohyboval po silnici mezi jedoucími automobily. Policisté muže opakovaně vyzvali, aby vytáhl ruku z kapsy, ale on odmítl uposlechnout. Když ruku nakonec vyndal, držel v ní blíže neupřesněný předmět, kterým na policisty mířil, uvedlo tamní policejní oddělení.

Záběr z místa střelby

Policisté v tu chvíli zahájili na muže palbu. Čím na příslušníky policie černoch mířil, není jasné. Místní policista Jeff Davis sdělil, že na místě činu žádná zbraň nebyla nalezena.

V úterý večer se na místě a před policejní stanicí v El Cajonu podle tamních médií shromáždily davy lidí, kteří požadovali o střelbě více informací.

Pastor Russell Bowman se hlasitě modlí na shromáždění za zastřeleného muže v El Cajon.

Foto: Hayne Palmour IV, ČTK/AP

Na sociálních sítích se objevila videonahrávka, která údajně zachycuje scénu krátce po střelbě. Je na ní žena, která o sobě říká, že je sestra zastřeleného muže a že policii přivolala ona sama. "Zabili jste mého bratra. Přivolala jsem vás na pomoc... a vy jste ho zabili," vzlyká na nahrávce nějaký ženský hlas.

Jedna ze svědkyň předala policistům na místě telefon s údajnou videonahrávkou incidentu. Policie zveřejnila záběr z nahrávky, na němž je vidět dva policisty se zbraněmi zacílenými na muže, jenž na ně míří nějakým předmětem. Minimálně jeden z policistů na fotografii je běloch, uvedla agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků