Hlavní obsah
 

Policista v Texasu zastřelil černošku skrze okno její ložnice

V texaském Fort Worthu o víkendu bílý policista zastřelil 28letou černošku Atatianu Jeffersonovou poté, co k jejímu domu zavolali hlídku uprostřed noci znepokojení sousedé. Všimli si totiž otevřených vchodových dveří. Strážce zákona vystřelil, když při obcházení domu zahlédl v okně ložnice lidskou postavu. Podle prohlášení místní policie se cítil v ohrožení.

 
Policista v Texasu zastřelil černošku skrze okno její ložnice

K domu policejní hlídka dorazila kolem 02:30 hodiny v noci na sobotu (09:30 SELČ), uvádí zpravodajský web BBC. Video z kamery umístěné na uniformě strážníka ukazuje, jak dvojice policistů nejdříve kontroluje vchodové dveře a následně za svitu baterek míří podél obvodu stavení.

V jistém momentě se záběr stáčí k oknu ložnice, kde se objevila postava. Policista křičí: „Ruce vzhůru! Chci vidět vaše ruce!“ Načež prakticky okamžitě střílí.

Jeffersonová střelné ráně na místě podlehla. V ložnici s ní v osudném momentě byl ještě osmiletý synovec, kterého podle vyjádření rodiny měla tu noc doma na hlídání. Policie uvedla, že v pokoji se našla zbraň, není však jasné, zda ji Jeffersonová před smrtí držela v ruce.

Podle oficiálního prohlášení proti ní policista použil svoji pistoli, protože považoval vzniklou situaci za ohrožující. Představitel policejního sboru ve Fort Worth v neděli na tiskové konferenci potvrdil, že dotyčný strážník před výstřelem neohlásil, že je policista. Incident bude nyní vyšetřován, přičemž jeho hlavní aktér, který je u místní policie od loňského dubna, byl kvůli události suspendován.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků