Hlavní obsah
 

Počet obětí hurikánu Michael stoupl na 17

Počet obětí po řádění hurikánu Michael ve Spojených státech stoupl na 17. Záchranáře v jejich práci omezují výpadky elektřiny a telefonů a pro vyhledávání lidí používají psy, drony a těžkou techniku, uvedla agentura Reuters. Národní středisko pro hurikány (NHC) na Miami v noci na sobotu upozornilo na hurikán Leslie, který se vytvořil nad Atlantikem, míří na Portugalsko a Španělsko.

 
Počet obětí hurikánu Michael stoupl na 17

Záchranáři a úřady varují, že počet obětí se bude dále zvyšovat. Podle dobrovolníka záchranné sítě CrowdSource Rescue se jejich týmy snaží nalézt 2500 lidí.

Hurikán pustošil jihozápad USA.

Foto: Carlo Allegri, Reuters

Více než 940 000 domácností a firem na východním pobřeží USA je podle elektrárenských společností stále bez proudu. Někteří zákazníci v nejvíce postižených částech Floridy možná budou muset čekat týdny, než budou dodávky elektřiny znovu obnoveny.

Oko hurikánu dorazilo na pevninu USA ve středu u městečka Mexico Beach, kde živel provázený větry s rychlostí bezmála 250 kilometrů za hodinu způsobil rozsáhlé škody. Michael se stal jednou z nejsilnější bouří, které zatím postihly USA.

Dorian Carter zjiš´tuje škody na svém domě v Panama City po úderu hurikánu Michael.

Foto: Gerald Herbert, ČTK/AP

Leslie je hurikánem první, tedy nejslabší kategorie. Nyní se nachází zhruba 1280 kilometrů jihozápadně od portugalského Lisabonu a rychlost větru je zhruba 140 kilometrů v hodině, uvedla NHC. Očekává se však, že v sobotu se změní v posttropický cyklon a v pondělí se rozptýlí. V sobotu v noci a v neděli by měl do Portugalska a Španělska přinést silné deště a vítr, napsaly agentury AP a Reuters.

Další místo na Floridě, tentokrát přástav St. Joe Marina, kde se prohal hurikán.

Foto: Douglas R. Clifford, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků