Hlavní obsah

Papež se pomodlil na newyorském Ground Zero

Modlitbou za oběti teroristických útoků z 11. září 2001 na jednom z jejich dějišť, newyorském Ground Zero, a mší na baseballovém stadiónu newyorských Yanekees končí papež Benedikt XVI. v neděli šestidenní návštěvu USA.

Papež se pomodlil na newyorském Ground Zero

Ground Zero, kde stávaly věže Světového obchodního centra a kde před sedmi lety zahynulo přes 2700 lidí, navštívil papež v přesný čas, kdy se zhroutily věže Světového obchodního centra.

Hlava katolické církve nejprve poklekla, první minuty věnovala tichému rozjímání a zapálila svíčku.

„Prosím tě ve Tvé dobrotě, dopřej všem, kteří zde zemřeli, věčný pokoj,“ řekl v modlitbě a zmínil s se o hasičích, policistech a zdravotnících.“. Bože míru, přines svůj mír do našeho násilného světa mír do srdcí všech lidí a mír mezi národy tohoto světa“.

Modlitbu sledovaly přímo na místě tisíce lidí, mezi rodiny obětí z 11. září.

Ještě před odletem do Evropy bude papež celebrovat mši pod širým nebem na stadionu newyorských Yankees, jemuž se přezdívá baseballová katedrála. Benedikt XVI. se měl stát třetím papežem, který na tomto místě odslouží mši.

Roku 1965 zde mši sloužil Pavel VI. a o 14 let později Jan Pavel II. Na stadion se vejde 57 tisíc diváků, avšak zájem o vstupenky byl mnohem větší.


:. Papež navštívil Ground Zero v přesný čas, kdy se zhroutily věže Světového obchodního centrafoto: Reuters

Vatikán chce změny v církevním právu

Vatikán připravuje změnu církevního práva, aby mohl lépe vyšetřovat a potrestat případy sexuálních přehmatů.

S odvoláním na kardinála Williama Levadu, prefekta Kongregace pro nauky víry, to v neděli napsal list New York Times (NYT).

Podle NYT rozšíření pravomocí vyšetřovatelů prosazuje papež Benedikt XVI., v jehož šestidenní návštěvě USA dominuje právě postoj k
případů sexuálního zneužívání dětí a mladistvých kněžími. Uvažuje i o tom prodloužení promlčecí lhůty.

„Je to nezbytné, abychom dodali odvahu obětem, které se často přihlásí až po letech,“ řekl NYT nejmenovaný zdroj z vysokých vatikánských kruhů.

V sobotu, v den svého třetí výročí svého zvolení hlavou katolické církve, sloužil papež mši v newyorské katedrále svatého Patricka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků