Hlavní obsah
Alison Parkerová Foto: Courtesy of WDBJ-TV, Reuters

Otec zastřelené reportérky volá po kontrole prodeje zbraní v USA

Otec americké televizní novinářky zastřelené ve středu v přímém přenosu vyzval politiky k prosazení přísnější kontroly prodeje zbraní, o něž se prezident Barack Obama v minulosti již neúspěšně pokoušel. Dvojici novinářů zavraždil podle policie jejich bývalý kolega, který podle agentury AP splnil své dřívější výhružky.

Alison Parkerová Foto: Courtesy of WDBJ-TV, Reuters
Otec zastřelené reportérky volá po kontrole prodeje zbraní v USA

Otec čtyřiadvacetileté reportérky Alison Parkerové se obrátil na Obamu se žádostí, aby se znovu pokusil změnit federální zákony ve prospěch regulace prodeje střelných zbraní. "Musíte to udělat... Pomohu vám to udělat, a novináři jsou na vaší straně, protože právě právě přišli o jednoho z nich," vzkázal podle stanice BBC šéfovi Bílého domu Andy Parker.

BEZ KOMENTÁŘE: Střelec zabil reportérku a kameramana v přímém přenosu

Obama s podobným návrhem neuspěl již předloni po masakru v základní škole v Newtownu, kde v prosinci 2012 zemřelo rukou střelce 20 dětí. Návrh, proti němuž ostře vystupovala mocná zbraňová lobby, neprošel Senátem. Ani nynější Parkerova snaha nemá podle expertů velkou šanci na úspěch.

Za Parkerovu dceru a jejího kolegu, 27letého kameramana Adam Warda ve čtvrtek drželi kolegové z regionálního televizního kanálu WDBJ-TV minutu ticha. Někdejší zaměstnanec téže stanice Vester Flanagan, který je podle policie jejich vrahem, již dříve vyhrožoval, že své neshody s bývalými kolegy dostane "na titulní stranu". Ward byl podle AP kameramanem, který zaznamenal Flanaganovo propuštění před dvěma lety.

Střelba se odehrála ve středu ráno při rozhovoru ve vysílání televize z nákupního a zábavního střediska v centrální části Virginie. Zpravodajská televize ABC News oznámila, že od pachatele obdržela zhruba dvě hodiny před útokem dlouhou faxovou zprávu, ve které se Flanagan svěřuje s "frustrací černocha a homosexuála", který prý byl diskriminován, sexuálně napadán a zesměšňován ve své práci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků