Hlavní obsah
Místo nálezu dalších těl Foto: Craig Sanders, Reuters

Odsouzený muž se v USA doznává k dalším vraždám, je jich už 72

Američtí vyšetřovatelé odhalili možná jednoho z nejkrutějších mnohonásobných vrahů v dějinách země. Pokud se jejich poznatky potvrdí, spáchal odsouzený vrah Wesley Shermantine se svým komplicem 72 vražedných útoků. Problémem pro vyšetřování je skutečnost, že ke svým činům se šestačtyřicetiletý Shermantine přiznává postupně, napsala agentura Reuters.

Místo nálezu dalších těl Foto: Craig Sanders, Reuters
Odsouzený muž se v USA doznává k dalším vraždám, je jich už 72

Muž je v kalifornském vězení už deset let za vraždy čtyř lidí, kterých se dopustil se svým přítelem z dětství Lorenem Herzogem. Teprve nedávno začal v cele hovořit o dalších obětech, kterých napočítal dvaasedmdesát. Když se Herzog o výpovědích svého komplice dozvěděl, spáchal letos v lednu ve vězení sebevraždu.

Svých činů se oba pachatelé dopouštěli v 80. a 90. letech minulého století v kalifornském San Joaquin Valley. Vyšetřovatelé dlouho Shermantina podezírali z odpovědnosti za více vražd, než mu soud prokázal. Přičítali mu ale "jen" dvaadvacet mrtvých, většinou mladých žen a dívek, které se pohřešovaly. Sám odsouzenec ale dospěl k číslu 72. Stal by se tak jedním z nejmasovějších vrahů v dějinách americké kriminalistiky.

Z nových a nových vražd se Shermantine začal doznávat loni výměnou za finanční odměnu 33 000 dolarů, kterou mu slíbil jistý soukromý vyšetřovatel výměnou za to, že mu prozradí místa, kde své oběti ukryl. Letos jeho výpověď přivedla vyšetřovatele k nálezu kosterních ostatků čtyř zavražděných žen.

Vrah byl dokonce nedávno nakrátko propuštěn z vězení San Quentin, aby agenty FBI na místa pohřbených těl dovedl. Podle Shermantina jsou ukryta v zasypaných studních nebo šachtách opuštěných dolů. Zda byly nové pozůstatky objeveny, FBI ale zatím neprozradila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků