Hlavní obsah

Obří exploze etanolu po vykolejení vlaku v USA si vyžádala jeden život

Cisterny naložené tisíci litry vysoce hořlavého etanolu vybuchly v plamenech v pátek večer při vykolejení vlaku v americkém státě Illinois. Neštěstí si vyžádalo jednu lidskou oběť a evakuováni museli být obyvatelé několika stovek okolních domů, které ohrožoval masivní požár i ovzduší znečištěné zplodinami. Informovala o tom agentura AP.

Obří exploze etanolu po vykolejení vlaku v USA si vyžádala jeden život

Oheň hořel ještě v sobotu ráno a hasiči uvedli, že počkají, až "velmi nebezpečné inferno" samo vyhoří a vyhasne, což by mělo být během soboty.

Evakuovat bylo třeba celou oblast na okraji města Rockford, které leží asi 130 kilometrů severozápadně od Chicaga. Obětí se stala žena, která v automobilu čekala u přejezdu, až vlak projede. Další tři lidé z auta stihli utéct, ale utrpěli popáleniny a jejich stav je vážný až kritický.

Příčina neštěstí se stále vyšetřuje, ale svědci dnes uvedli, že několik vagónů vlaku směřujícího do Chicaga před přejezdem vyletělo z kolejí, krátce načež dva z nich vybuchly. Hořet pak začala desítka dalších cisteren.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků