Hlavní obsah

O. J. Simpson shledán vinným z přepadení a únosu, hrozí mu doživotí

Bývalá hvězda amerického fotbalu a filmový herec O. J. Simpson byl v pátek v Las Vegas shledal vinným z loupežného přepadení a únosu. Jednašedesátiletému Simpsonovi hrozí až doživotní vězení. Zatím není jasné, kdy soud rozhodne o výši trestu.

O. J. Simpson shledán vinným z přepadení a únosu, hrozí mu doživotí

Simpson byl loni v září zadržen poté, co se údajně s pistolí a se skupinou lidí vypravil do kasina v Las Vegas pro několik předmětů a fotografií připomínajících jeho sportovní kariéru. Hájil se tím, že šlo o věci, které mu patří a které byly neoprávněně prodávány.

Simpson je v centru pozornosti médií od roku 1994, kdy byla zavražděna jeho bývalá manželka Nicole Brownová Simpsonová a její přítel Ron Goldman. V ostře sledovaném procesu byl sice v roce 1995 osvobozen, ale později ho při občanskoprávním sporu porota uznala odpovědným za jejich smrt a uložila mu zaplatit 33,5 miliónu dolarů příbuzným obětí.

Páteční rozhodnutí soudu o Simpsonově vině padlo přesně 13 let poté, co byl v roce 1995 Simpson zproštěn viny v soudním líčení, které média překřtila na "proces století".

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků