Hlavní obsah
 

Na silnici v Georgii se zřítil transportní letoun, devět mrtvých

U americké vojenské základny poblíž města Savannah v Georgii se ve středu zřítilo vojenské transportní letadlo C-130 Hercules. Po přistání ho zachvátily plameny. Všech devět lidí na palubě zemřelo, uvedla mluvčí šerifa okresu Effingham Gena Bilbová. Původně se uvádělo pět mrtvých.

 
Na silnici v Georgii se zřítil transportní letoun, devět mrtvých

Letadlo, které mělo podle amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) namířeno na leteckou základnu Davis-Monthan v Arizoně, patřilo portorické letce Národní gardy. Zřítilo se krátce po vzletu.

Ze snímků, které se krátce po nehodě objevily na Twitteru, je patrné, že se letoun zřítil na silnici.

Trosky havarovaného vojenského letadla.

Foto: James Lavine, ČTK/AP

Podle televize Fox News spadl nedaleko dálnice u mezinárodního letiště Savannah/Hilton Head. Stanice CNN doplnila, že stroj spadl krátce po startu několik kilometrů od letiště.

C-130J Hercules

Foto: Reuters

„Bylo to hrozivé. Takový dopad, jako by tam vybuchla bomba. Všichni lidé v budově začali panikařit. Bylo to absolutně strašné,” cituje CNN Denvera Goodwina, jenž pracuje v autoopravně nedaleko místa neštěstí.

Na zemi transportní letadlo nikoho nezranilo. „Jako zázrakem nezasáhlo žádná auta, ani domy,” uvedla mluvčí šerifa okresu Effingham Gena Bilbová a upozornila, že silnice, na kterou se stroj zřítil, je velmi rušná.

Dým z letadla, které se zřítilo poblíž Savannah v Georgii

Foto: Minh Phan, ČTK/AP

Podle mluvčího portorické Národní gardy Isabela Rivery byl stroj starý více než šest desítek let a vloni se používal k transportu amerických občanů, kteří kvůli hurikánu Irma uvízli na Britských Panenských ostrovech, či při pomoci Portoriku po hurikánu Maria. Příčina neštěstí není podle Rivery zatím známa.

Vojenské trasportní letadlo C-130 Hercules se zřítilo jen kousek od mezinárodního letiště v Savannah ve státě Georgia

Foto: INSTAGRAM/@PILOTGABE, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků