Hlavní obsah
 

Mezi oběťmi střelce v Ohiu byla i jeho vlastní sestra

Mezi devíti mrtvými, kteří zemřeli při nedělní střelbě před jedním z barů ve městě Dayton v americkém státě Ohio byla i útočníkova vlastní sestra. Toho na místě už minutu po zahájení střelby zabila policie.

 
Mezi oběťmi střelce v Ohiu byla i jeho vlastní sestra

Pachatelem je podle médií Connor Stephen Betts, který žil v Bellbrooku na okraji Daytonu. Jeho motiv zůstává nejasný. Úřady identifikovaly jako 24letého bělocha z předměstí Daytonu.

Jeho dům příslušníci FBI a místní policie prohledali. Místní policejní šéf uvedl, že Betts nebyl dříve v hledáčku policie.

Útočník střílel krátce po půlnoci místního času ve čtvrti v historické části města proslulé bary, diskotékami, obchůdky a galeriemi s uměním. Zastřelil devět lidí, později vyšlo najevo, že mezi nimi byla i jeho sestra. Zraněno bylo při střelbě 27 osob.

Obětí mohlo být mnohem víc

Podle místní starostky Nan Whaleyové byla policie na místě asi za minutu od prvního výstřelu, protože policisté byli právě poblíž na pochůzce. „Pokud by nedorazili tak rychle, bylo by mnohem více obětí,” uvedla starostka.

Podle Whaleyové měl útočník ochrannou výstroj a další zásobníky s náboji. Podle amerických médií střílel poloautomatickou puškou.

Místo střelby v Daytonu v Ohiu

Foto: John Minchillo, ČTK/AP

Střelba v Daytonu, městě se 140 000 obyvateli v jihozápadním Ohiu, se odehrála několik hodin poté, co mladý útočník v obchodě Walmart v texaském El Pasu zastřelil 20 lidí, dalších 26 zranil a byl zadržen policií.

České ministerstvo zahraničí nemá informace o tom, že by mezi oběťmi některého z incidentů byl český občan.

Anketa
Měla by se podle vás v USA omezit dostupnost střelných zbraní?
Ano
61.1 %
Ne
38.9 %
Celkem hlasovalo 347 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků