Hlavní obsah

Mexickou královnu krásy použili překupníci jako lidský štít

Dvaadvacetiletá mexická královna krásy, která byla zabita v sobotu ve své vlasti během přestřelky mezi vojáky a překupníky drog, byla použita jako lidský štít. Oznámila to v úterý mexická prokuratura.

Mexickou královnu krásy použili překupníci jako lidský štít

Podle zprávy, kterou předala armáda generální prokuratuře, María Susana Flores Gómezová vystoupila z auta, v němž cestovala se skupinou ozbrojených mužů, se zbraní v ruce. Stalo se to na vedlejší cestě v severomexickém státě Sinaloa, kde jsou velmi aktivní pašeráci drog.

Vojáci neřekli, že by střílela, ale jen to, že byla použita jako svého druhu lidský štít, řekl zástupce prokuratury, který žádá zachovat anonymitu.

Expertizy mrtvého těla ženy potvrdily, že neslo stopy střelného prachu. Její tělo bylo nalezeno blízko útočné pušky Kalašnikov typu AK-47, řekl prokurátor Marco Antonio Higuera Gómez.

María Susana Flores Gámezová

Foto: facebook.com

Cestovala se snoubencem

Během přestřelky zahynul jeden voják a dvě ženy včetně královny krásy.

Podle mexického tisku kráska, která v únoru zvítězila v soutěži krásy s názvem Žena Sinaloy 2012, cestovala v autě se svým snoubencem, který byl při přestřelce rovněž zabit.

BEZ KOMENTÁŘE: Mexická královna krásy María Susana Flores Gómezová při korunovaci

Skupina patrně nájemných zabijáků je podle tisku zřejmě napojena na Orsu Ivana Gasteluma, údajného šéfa buňky, která pracuje pro mocný drogový kartel v Sinaloa.

Válka drogových gangů trvá v Mexiku již šest let. Podle nevládních organizací od zahájení vojenské ofenzivy proti drogovým gangům koncem roku 2006 přišlo o život více než 37 000 lidí.
Minulou neděli policisté na dvou místech v zemi objevili 19 mrtvých těl, údajně dalších obětí války drogových gangů. Z toho 11 těl se nacházelo v severomexickém státě Chihuahua.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků