Hlavní obsah

Mexičané odhalili obrovskou továrnu na drogy, zajistili 20 tun chemikálií

Mexické jednotky zajistily obrovskou výrobnu drog ve státě Jalisco u tichomořského pobřeží. Na 18hektarovém pozemku se jim podařilo zajistit 20 tun návykových látek a dalších chemikálií v různých fázích výroby.

Mexičané odhalili obrovskou továrnu na drogy, zajistili 20 tun chemikálií

"Přesně je to 19 278 kilogramů rozličných substancí, ale experti budou muset teprve určit, jak velké množství drog se z toho dalo vyrobit," řekl agentuře Reuters mluvčí armády Gilberto Hernandez. Není však známo, zda byl někdo při rozsáhlé razii zatčen, a zveřejněna nebyla ani identita vlastníků pozemků, na kterých výroba drog probíhala.

Zdejší oblast podle znalců poměrů spadá do působnosti nejhledanějšího šéfa narko-kartelu Joaquina "Prcka" Guzmána z gangu Sinaloa. Továrna na drogy umístěná v hornatém, hojně porostlém terénu, produkovala drogy především pro Spojené státy.

Mexický prezident Felipe Calderon se během pětileté vlády soustředil na vojenskou kampaň proti narko-kartelům. Tato drogová válka si podle odhadů vyžádala 46 000  obětí na lidských životech a Calderonova strana ve vleklém konfliktu přišla o podporu voličů.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků