Hlavní obsah
Melania Trumpová s manželem Donaldem Trumpem Foto: Pool, Reuters

Melania není žádná puťka, tvrdí životopis první dámy USA

Melania Trumpová je také jediná, která svému muži může říci jakoukoliv nepříjemnou pravdu a patří k poradcům, na které americký prezident dá, píše se v nejnovější neautorizované biografii první dámy USA, která se dostává na pulty knihkupectví. Autorka Kate Bennettová, korespondentka CNN akreditovaná v Bílém domě, ji nazvala Free, Melania (Svobodná, Melania). Popisuje i vážné onemocnění Melanie letos v červnu a také oddělené ložnice manželů.

Melania Trumpová s manželem Donaldem Trumpem Foto: Pool, Reuters
Melania není žádná puťka, tvrdí životopis první dámy USA

Melania má k Ivance, dceři z Trumpova prvního manželství, přátelský vztah, ale nejsou si nijak blízké, píše se v knize. Ivanka zpočátku první dámu zastiňovala, především touhou po cestování. „Melania podle zdrojů z Bílého domu cítila, že Ivanka opanovává její výsostné území,“ píše autorka.

Zdravotní problémy Trumpovy manželky, které vyvrcholily letos v červnu operací ledviny, byly velmi vážné. „Nešlo o bezvýznamné onemocnění. Melania delší čas před operací trpěla silnými bolestmi. Zákrok byl náročný a panovaly obavy, že by mohla o ledvinu přijít,“ píše autorka a odvolává se na anonymní zdroj z Bílého domu.

Bennettová píše, že prezidentský pár má oddělené ložnice. Trump spí ve velkém pokoji ve druhém patře Bílého domu a má dveře opatřené zámkem, uvádí se v knize. Jeho žena je ve třetím patře a k dispozici má apartmá o dvou místnostech, které dříve během svých návštěv obývala Marian Robinsonová, matka bývalého prezidenta Baracka Obamy. Z jedné místnosti si Melania udělala šatnu, kde se líčí, nechává upravovat vlasy, ale i cvičí pilates.

První dáma Melania Trumpová

Foto: J. Scott Applewhite, ČTK/AP

Když je první dáma naštvaná na manžela, nosí strohé, spíše maskulinní oblečení, tedy kalhoty nebo kalhotové kostýmy. Přitom je spíše vyznavačkou ženských sexy šatů, píše Bennettová.

Melania je jediná, která může říci Trumpovi jakkoliv nepříjemnou pravdu. „Kdo si myslí, že je to mlčenlivá žena, ten se mýlí,“ píše autorka. To je její oficiální tvář, mimo záři reflektorů patří k nejsilnějším a nejhlasitějším prezidentovým poradcům. „Oba si spolu několikrát denně telefonují. Ona jsou jeho oči a uši,“ tvrdí autorka knihy. Radí mu v mnoha tématech.

Přitom se nebála dát jasně najevo svou nelibost a Trumpa ponížit, když po skandálu kolem pornohvězdy Stormy Daniels se na čas stáhla z veřejného života a do amerického Kongresu, kde Trump přednesl zprávu o stavu unie, přijela sama. Zrušila tak tradici bývalých prvních dam, které své protějšky během tohoto dne dosud vždy doprovázely.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků